Sajnos a legtöbb ember a mai napig nem helyez elég nagy hangsúlyt a prevencióra, azaz a betegségek megelőzésére, így hiába kapkodják be - a már szinte influenzaszezon küszöbén - a különböző immunerősítőket, az immunrendszer már kellőképp meggyengült ahhoz, hogy ilyen gyorsan felkészüljön a szervezetet ért "támadásokra". Ilyenkor sokszor már késő.
Óriási tévhit, hogy az immunrendszert csak akkor kell erősíteni, amikor baj van. Persze olyankor érdemes jobban odafigyelni erre, de ha időben felkészítjük a szervezetünket a téli időszakra, nagy eséllyel nagy ívben elkerülnek majd a betegségek.
Az iMU.18 egy prémium étrend-kiegészítő 18 egymás hatását támogató gyógynövény egyedi módon összeállított keveréke, melyek erőteljes immunstimuláns és immunmoduláns hatása révén támogatják és erősítik a szervezet védekező rendszerét, megelőzve a fertőzések kialakulását, segítve a betegségekből történő gyors felépülést, ha mégis elért bennünket.
Az egészségünk megtartásának egyik legfontosabb feltétele az immunrendszer gyengülését jelző tünetek felismerése. Ennek eredményeként hatékonyan tudjuk megelőzni az immunrendszer megváltozott működésének következtében esetlegesen kialakuló betegségeket. Ne várd meg, amíg a szervezeted egy betegség formájában jelzi neked a kimerülését, inkább készítsd fel időben az immunrendszered!
Miért nem elég csak ősszel vagy télen az immunerősítesre odafigyelni?
Immunrendszerünket számtalan komoly megterhelés éri fejlett, civilizált létformánk ellenére. A helytelen táplálkozás, a nagyfokú stressz, a rendszertelen és mozgásszegény életmód és a környezetünkből ránk leselkedő milliónyi vegyi anyag terheli leginkább szervezetünket.
Az immunrendszer ezek dacára is hihetetlen dolgokra képes: legyőzi azt a milliónyi kórokozót, ami naponta bombáz bennünket, felismeri a hibás struktúrájú sejteket, s gyorsan eltakarítja őket, felismeri az egészségünket veszélyeztető anyagokat, s mindent megtesz azok hatástalanításáért. Ám ahhoz, hogy kifogástalanul tudjon működni, nekünk is támogatnunk kell, különben a sorozatos támadásban kimerül, s az állandó harcban alulmarad.
Egyedülálló, a tibeti gyógyászati elven összeállított összetevők:
aranygyökér, álombogyó, ázsiai gázló, bíbor kasvirág, bugás andrográfisz, csillagánizs, fahéj, fekete mag, gránátalma, hibiszkuszvirág, indiai bazsalikom, kerti sarkantyúka, kínai csüdfű, lapacho, olajfa, orvosi vízitorma, szegfűszeg, szibériai ginzeng.
- Tejmentes
- Gluténmentes
- 100% natúr
- magyar termék
- vegán
Melyek a gyengülő immunrendszer tünetei?
- allergia, szénanátha,
- a betegségekből történő elhúzódó felépülés,
- rendszeres megfázás vagy influenza
- fertőző betegségekre való hajlam,
- herpesz vírus
- torokgyulladás,
- fejfájás,
- rendszeres megfázás és/vagy influenza,
- kimerültség,
- sebek lassú gyógyulása,
- a stresszre való nagyfokú érzékenység,
- szorongás, pánik, depresszió
Ha a fenti tünetek közül 3 tünetet felismersz magadon, érdemes elgondolkodni az immunrendszer működésének támogatásán. Háromnál több tünet esetén egyértelműen legyengült immunrendszerről beszélhetünk, ami segítségért kiált.
Az állandó kimerültség és fáradtság, mely akár krónikussá is válhat – ebben az esetben az orvostudomány krónikus fáradtság-szindróma, újabb nevén szisztemikus megerőltetésintolerancia-betegség néven nevezi azt a tünetcsoportot, mely többek között alvászavarral, fájdalommal, fáradtsággal, kognitív problémákkal jár - a legyengült immunrendszer következménye. Ez amellett, hogy rossz közérzetet okoz, kihat az élet minden területére és a teljesítményünkre.
Az immunrendszer tartós gyengesége esetén kialakulnak a magát az immunrendszert érintő betegségek:
Ilyenek:
- allergiás reakciók
- immunhiányos állapot
- autoimmun-betegségek
- leukémia
- AIDS
Az iMU.18 gyógynövényeinek sajátossága
Az iMU.18 egyedi módon összeválogatott gyógynövényei egy sajátos elegyet alkotva a teljes immunrendszer különböző területeit hivatottak erősíteni.
Egyes gyógynövények a nagy falósejtek – makrofágok – számát és aktivitását növelik. Ezek a fehérvérsejtek azon csoportja, melyek bekebelezés által eltakarítják a szervezetben létrejövő sejttörmelékeket, ráksejteket, az oda bejutó baktériumokat és általában minden idegen testet.
Más gyógynövények stimulálják a nyiroksejteket, melyek természetes ölősejtek, továbbá a B- és T-limfociták.
Megint mások citokin-aktiváló tulajdonsággal rendelkeznek. A citokinek a jelzőmolekulák egy fajtája, melyek a sejtek közötti információközlésben és az immunrendszer szabályozásában játszanak alapvető szerepet.
Az összeállítás elve a tibeti medicina gyógyszerkészítési hagyományából ered, melynek során a gyógynövények hatóanyaga mellett, azok ízének, energetikájának és potencialitásának egészségre gyakorolt hatását is figyelembe vesszük.
Miben segít az iMU.18?
- Megerősíti a szervezet ellenálló képességét, ezáltal immunisabb maradsz a fertőzésekkel szemben.
- Kialakult betegség esetén gyorsítja a gyógyulást, ezáltal lerövidíti a gyógyulási időt.
Az immunrendszer
Az immunrendszer a szervezet legfontosabb védelmi vonala. Egy különösen összetett rendszerről van szó, melynek feladata a szervezetünkbe kerülő baktériumok és vírusok hatására esetlegesen kialakuló fertőzés elleni védelem.Működése bonyolult folyamat, amiben számos szabályozó mechanizmus működik közre. Kiegyensúlyozott, aktív működését immunitásnak nevezzük, amit védettséget jelent.
Ahhoz, hogy ez az immunitás létrejöjjön számos szabályozó folyamatnak kell sikeresen működnie. A teljes immunrendszert alkotó szervek, rendszerek a nyirokrendszer, a csecsemőmirigy, a csontvelő, a lép, mandulák, féregnyúlvány. Az immunműködésben rendkívül fontos szerepet játszanak a fehérvérsejtek, melyek a vérben és a nyirokrendszerben lelhetők fel leginkább.
Az immunitás fajtái
Alapvetően kétféle immunitásról beszélünk, ezek a veleszületett vagy természetes immunitás, mely az embrionális korban alakul ki és az adaptív vagy szerzett immunitás, amire természetes vagy mesterséges úton születésünk után teszünk szert.
A természetes immunitás rendszere a mikroorganizmusokra közösen jellemző alkotórészeket érzékeli, míg a szerzett immunitás eme mikroorganizmusok azon sajátos részeit érzékeli, melyhez utána a szervezet által termelt ellenanyag kötődik.
E két fajta védettség csak felismerő folyamataikban különböznek, valójában egyetlen összefüggő rendszert képeznek. Tehát röviden a veleszületett és szerzett immunitás nem ’vagy ez vagy az’, hanem az ’ez is és az is’ elvén működik.
A természetes immunitás két fajtáját különböztetjük meg:
faji immunitás: az adott fajra jellemző sajátos immunitás, ami azt jelenti, hogy a különböző fajok szervezete csak bizonyos fertőzésekre fogékony, más kórokozókkal szemben faji sajátosságai folytán ellenálló. Tehát egyik faj – alapvetően – nem betegít meg egy másik fajt. Pl. embert nem betegíti meg egy sertés kórokozója.
anyai immunitás: az anya vérében keringő immunglobulinok a terhesség utolsó szakaszában átjutnak a magzat vérébe. Ezek gyakorlatilag olyan fertőzésekkel szembeni kész ellenanyagok, melyeken az anya átesett, vagy amelyektől a szervezete immunizálással védelmet szerzett.
Megszületésünkkor immunrendszerünk négy, a génjeink által meghatározott sajátosságot hordoz:
- a fehérvérsejtek más sejteket elpusztító képessége,
- a gyomornedv baktériumölő hatása,
- a bőr, az emésztő- és légzőrendszer, továbbá a húgyutak nyálkahártyájának kórokozókkal szembeni védelme,
- a szervezet által termelt baktériumölő anyagok jelenléte (mint például a nyálban található enzimek vagy a nyálkahártyákat védő fehérjevegyületek).
Ez a fajta immunitás nem ’tanulás’ útján jön létre, vagyis ez a védettség fennáll egy adott kórokozóval való előzetes találkozás nélkül. A természetes immunitást a fehérvérsejtek más sejteket bekebelező sejtcsoportja, valamint komplementrendszerek alkotják, melyek a vérplazma azon részei, amik bizonyos hatásokra képesek átalakulni olyan anyagokká, melyek odavonzzák a falósejteket, valamint képesek egyes baktériumok membránjának átlyukasztására.
A szerzett immunitásnak is két fajtáját különböztetjük meg:
természetesen szerzett immunitás: ezt a fajta immunitást akkor szerezzük meg, ha átestünk egy fertőzésen, aminek hatására immunrendszerünk aktivizálódik. A fertőzés legyőzése után az azt okozó anyagot és az ellene bevetett ellenanyagot a szervezet megjegyzi, így a következő fertőzés idején már vagy egyáltalán nem, vagy csak csekély mértékben betegszünk meg.
mesterségesen kialakított immunitás: kialakításakor a fertőzés folyamatát kontrollált módon utánozzák le, így aktiválva a szervezet természetes védekező rendszerét. Ilyenkor vagy kész antitesteket használnak fel, vagy legyengített kórokozókat, melyeket az immunrendszer könnyebben legyőz és a kórokozó megjegyzése következtében egy tényleges fertőzésnél a védettség már fennáll. Kész ellenanyagot már fennálló fertőzés esetén használják. Pl. védőoltások.
Minőség
A Myrobalan termékek gyógynövényei Németországból, Európa egyik legnagyobb, közel 100 éves múltra visszatekintő gyógynövény-forgalmazójától, a Galke GmbH üzeméből származnak. A döntést a biztos múlt, a stabil piaci háttér mellett a megbízható német precizitáson túl a gyógynövények és a gyártási technológia magas minősége segítette.
Természetesen a gyógynövények mindegyike minőségi tanúsítvánnyal rendelkezik.
A gyógynövények feldolgozás a GMP (Good Manufacturing Practice/Jó gyártási gyakorlat) iránymutatásai szerint történik. A minőségi ellenőrzéseket külső laboratóriumok végzik a gyógyszerkönyvelés és az élelmiszer minőség tekintetében.
A Myrobalan termékeinek gyártása Magyarországon történik, ezzel is munkahelyeket teremtve. A HACCP és ISO22000 tanúsítvánnyal rendelkező gyártóüzem a legújabb, innovatív gyártási technológiákat alkalmazza.
Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek és nem garantált, függően az egyén szervezetének hatóanyag felhasználásától.
A kép csak illusztráció, a termékleírást minden esetben olvassa el!